Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 5867 komentarzy

DelfInn

DelfInn - Domena: eukarionty, Królestwo: zwierzęta, Typ: strunowce, Podtyp: kręgowce, Gromada: ssaki, Rząd: walenie, Podrząd: zębowce, Rodzina: delfinowate, Rodzaj: Delphinus, Gatunek: delfin zwyczajny (na zdjęciu d. butlonosy)

Chrześcijańska Syria

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...a jaka Europa?

Stymulowana przez Zachód emigracja Syryjczyków to w zasadzie deportacja. Pozbawia ona Syrię sił witalnych, które są niezbędne, by odbudować kraj po wojnie. Nie pomaga też tym, którzy wyjeżdżają. Lepsze życie, którego szukają, mogą znaleźć jedynie w Syrii – uważa melchicki metropolita Aleppo abp Jean-Clément Jeanbart.

W tych dniach przebywa on w Paryżu na zaproszenie fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Daje świadectwo o tym, co dzieje się w Syrii i w stanowczych słowach krytykuje państwa zachodnie. Przyznaje, że coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że jego ojczyzna padła ofiarą międzynarodowego spisku. Jego zdaniem dziś realistycznym rozwiązaniem konfliktu jest jedynie scenariusz rosyjski, to znaczy wsparcie prezydenta Bachara Al-Assada w walce z wszystkimi rebeliantami, również z tymi, którzy błędnie są uważani za umiarkowanych. Abp Jeanbart podkreśla, że prezydent ma silne poparcie narodu, a jego ustąpienie doprowadziłoby do wojny domowej i rozbioru Syrii przez kraje ościenne.

W rozmowie z Radiem Watykańskim melchicki ordynariusz Aleppo zwraca uwagę na szczególną odpowiedzialność chrześcijan. Pomimo trwającej od 5 lat wojny w jego diecezji połowa wiernych nadal pozostała na miejscu.

„Wiem, że jest to naszym obowiązkiem względem Kościoła powszechnego i względem tych wszystkich, którzy byli tu przed nami i którzy za to, że tu pozostali i dochowali wierności Chrystusowi, płacili najwyższą cenę na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Mówi się o milionach męczenników, którzy oddali życie w Syrii, by nie zaprzeć się Chrystusa. I trzeba pamiętać, że chrześcijanie w Syrii to pierwsi chrześcijanie. Nie zostaliśmy nawróceni przez misjonarzy. W czasach Jezusa były tu wspólnoty żydowskie, które co roku w dniu pięćdziesiątnicy pielgrzymowały do Jerozolimy. I Żydzi z Syrii byli też w Jerozolimie owego dnia, kiedy Duch Święty zstąpił w Wieczerniku na apostołów. Dzieje Apostolskie mówią, że trzy tysiące Żydów nawróciło się wówczas i przyjęło chrzest. Oni wrócili potem do domu i dali początek naszemu Kościołowi. Jeśli dziś chcecie nam pomóc, pomóżcie nam pozostać w naszej ojczyźnie. Nie pomożecie nam, ułatwiając opuszczenie naszego kraju. Deportacja naszych wiernych nikomu nie służy, ani nam, ani naszym wiernym, ani wam. Powtarzam, jeśli chcecie nam pomóc, pomóżcie nam zaprowadzić pokój w Syrii, abyśmy mogli w niej pozostać” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Jeanbart.

 

~o~

 

Źródło: //pl.radiovaticana.va/news/2016/01/30/arcybiskup_aleppo_apeluje_o_powstrzymanie_migracji/1205007

KOMENTARZE

 • @
  Abp Jeanbart to mądry gość. Wiadomo: Katolik = inteligencja.
  A o planowej eksterminacji Syryjczyków pisałem wcześniej. Żydzi robią sobie miejsce pod tzw. Większy Izrael. Ilość żydowskich "osad" na ziemiach okupowanych rośnie raptownie.

  Więcej tutaj: https://palestyna.wordpress.com/2010/02/27/zydowskie-organizacje-terrorystyczne-kach-i-kahane-chai
 • Deportacja i prześladowanie chrześcijan
  .
  „Stymulowana przez Zachód emigracja Syryjczyków to w zasadzie deportacja.” Wspólne siły USraela od dziesięcioleci prześladują chrześcijan, wykorzystując siłę ekonomiczną i militarną tychże chrześcijan, i chrześcijanie przypatrują się wraz z hierarchią kościelną temu bezprzykładnemu barbarzyństwu i zbrodni wobec ich własnych współwyznawców !!! Cóż to znowu za otępienie jakie nas ogarnęło, kiedy wszystkie media wyły chórem o prześladowaniu jezydów, w tymże czasie nasi chrześcijańscy współwyznawcy cierpieli to samo martyrium, ale żadne medium nie uznało za stosowne o tym nadmienić. W tychże czasach budujemy za to Muzeum Historii Żydów POLIN, tak dalece upadło nasze społeczeństwo, ba, zbydlęciało.

  Kiedy
  1. od dziesięcioleci czcimy ofiary tzw. holokaustu,

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

  kolejne święto żydowskie, jakie nam nakazano czcić,

  2. wszelkiego rodzaju partie chadeckie wzywają chrześcijan do wspierania w/w deportacji

  3. papież FI wzywa do wspierania w/w deportacji

  chrześcijanie są w tymże czasie najbardziej prześladowanym środowiskiem religijnym na świecie, nie tylko w krajach islamu czy mozaizmu (USRAEL), ale też w Indiach. Nasze wspaniałe mendia

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/02/fi.html

  za czorta nie potrafią o czymś takim donieść, raczej odwracają uwagę jakimiś wynaturzeniami, czy hecują zdezorientowaną medialnie publiczność kolejnymi zmyślonymi wydarzeniami, zmieniając temat w cyklu tygodniowym.

  Powtórzmy zdanie, które już kiedyś przytaczano, jesteśmy w stanie wojny,

  - http://narymunt.neon24.pl/post/128695,czy-usa-daza-do-wojny-z-rosja#comment_1266187

  agresji wymierzonej przeciwko nam. Agresor osiągnął już wiele sukcesów, nauczając naszą młodzież opluwać tradycję religijną naszych przodków, instalując swoich zombies na różnych pozycjach administracji kościelnej

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech

  pełniących tam ich agenturalną destruktywną robotę. Jest to ich wielki plan, realizowany konsekwentnie od czasu, jak udało się lichwiarzom doprowadzić do rozbicia europejskiego średniowiecza

  - http://trzcinska.neon24.pl/post/129352,talmud-a-awans-spoleczny-zydow-na-terytorium-polski#comment_1276273

  tzw. renesans jest w istocie odrodzeniem się agresywnego barbarzyńskiego talmudyzmu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031